Od letoška Vám zaměstnavatelé mohou přispět na životní pojištění a "penzijko" až 30 000 Kč ročně

01.03.2013 14:44

Zaměstnavatelům se od začátku roku nabízí možnost zvýšit příspěvek svým zaměstnancům na penzijní připojištění a životní pojištění. Vést by je k tomu měla především možnost vyšší daňové úspory spolu s možností motivovat své zaměstnance.

 

Namísto 24 nově 30 tisíc Kč

Od ledna 2013 můžou firmy v České republice zvýšit částku, kterou přispívají svým zaměstnancům na jejich důchod v budoucnosti. Vklad zaměstnavatele na smlouvu penzijního připojištění (smlouvy ve III. pilíři uzavřené do 30.11.2012) a nově na smlouvu doplňkového penzijního spoření (smlouvy ve III. pilři uzavřené po 1.1.2013) nabo také na smlouvu životního pojištění zaměstnanců je totiž nově osvobozen od platby daně z příjmu a plateb na sociální a zdravotní pojištění až do výše 30 tisíc korun ročně. Oproti loňskému roku, kdy byla tato hranice nastavená na 24 tisíc korun, si zaměstnanci můžou teoreticky polepšit až o šest tisíc korun za rok. Hlavní motivací pro zaměstnavatele by měla být možnost daňové úspory a úspory na souvisejících mzdových náklaech.

O novince se zatím moc nemluví

O novince se zatím příliš nemluví, zůstala trochu upozaděna ve smršti změn, které se na nás na začátku roku tradičně sesypaly (ačkoli letos jich snad bylo ještě víc, než bývá zvykem). Přednost v médiích dostávala na první pohled atraktivnější témata, jako jsou zvyšování daní, pomalejší růst důchodů, zdražování energií či start II. a III. pilíře reformovaného důchodového systému.

I pro zaměstnavatele je tento benefit důležitý, a to především z hlediska dlouhodobé strategie lidských zdrojů, jeho reputace a společenské odpovědnosti. Jde o standardní nástroj podpory zajištění ve stáří zaměstnanců, přispívající ke stabilizaci jejich pozice a zvýšení jejich loajality k zaměstnavateli. To vše se projevuje ve zvýšení konkurenceschopnosti zaměstnavatele, který tento benefit využívá, na trhu.

Pokud se budete chtít poradit k tomuto tématu, neváhejte využít kontaktů na tomto webu. Jsme připraveni dát vašim penězům zaslouženou péči!