Uvažujete o hypotéce? Banka si vás vždycky "proklepne".

02.04.2013 22:42

Sazby hypoték jsou rekordně nízko a mnoho lidí díky tomu oprášilo svoje úvahy o koupi vlastní nemovitosti nebo rekonstrukci svého bydlení.Ale dřív, než za Vámi zaklapnou dveře banky, do které půjdete žádat o hypotéku, je dobré vybavit se znalostmi, které Vám třeba pomohou, aby byla vůbec hypotéka schválena. Tak tím Vás vybaví pokračování tohoto článku. 

Každý klient je v bance pod lupou

Poskytnutí úvěru je vždy spojeno s tím, že si Vás banka proklepne. Je to celkem logické. Banky samozřejmě mají zájem na tom, aby si u ní lidé půjčovali, ale ne za každou cenu. Každý zájemce o úvěr prochází procesem, který má za úkol upozornit na slabá místa naší bonity. Je to něco jako projít bezpečnostním rámem na letišti. Když se rozsvítí červené světlo a začne to pípat, prostě vás vrátí zpátky. Proto je dobré se na průchod takovým rámem připravit. Aby nepípal a nevrátili vás zpátky.

Hlavní je schopnost splácet

Banky mají hodně dobrý přehled o Vašich příjmech, výdajích a schopnosti splácet. Jedním z úskalí při sjednávání hypotéky jsou kontokorenty a kreditní karty. To některým bankám vadí natolik, že se vyplatí před žádostí o hypotéku tyto vymoženosti zrušit. I kreditní karta, která není čerpána, je v bezpečnostním rámu banky považována za závazek, který se započítává do bonity. 

Některým bankám taky vadí ručitelské závazky. Pokud někomu ručíte za jeho úvěr, tak se na takový závazek může banka dívat jako na skutečný dluh. 

Poraďte se s poradcem

Pokud máte pochyby o tom, jestli projdete, rozhodně se vyplatí před návštěvou banky poradit se s poradcem. Při průchodu bezpečnostním rámem totiž banky využívají také Bankovní registr klientských informací, který vypovídá o Vaší bonitě i důvěryhodnosti. Obsahuje nejen informace o existujících úvěrech, ale i o těch, které byly zamítnuty. Takže zamítnutá žádost může být jednou z věcí, která při dalším průchodu rámem rozsvítí kontrolku.

 

Pokud budete chtít poradit nebo pomoci se snížením sazby u svojí hypotéky, neváhejte využít kontaktů na tomto webu. Jsme připraveni dát vašim penězům zaslouženou péči!